مقالات

روغن کمپرسور اطلس کوپکو

02 ارديبهشت, 1398

همانطور که میدانیم شرکت اطلس کوپکو در بخش تولید تجهیزات جانبی کمپرسور، روغن کمپرسور نیز تامین می کند که شما میتوانید با توحه به حجم مصرفی دستگاه، روغن مورد نظر را انتخاب نمایید.

 اطلاعات کلی :

روغن کمپرسور اطلس کوپکو به دو دسته Mineral و Synthetic تقسیم بندی می گردنند.
روغن های میزان Mineral (معدنی) جزء مشتقات نفت بوده و در پالایشگاه نفت تولید می گردنند.
روغن های Synthetic دارای پایه ی گیاهی بوده و در آزمایشگاه تولید روغن با اضافه نمودن additive به آن تولید می گردنند. روغن های Synthetic دارای ویژگی های بهتری نسبت به روغن های Mineral می باشند. و روغن های معدنی دارای ذرات و میکرواورگانیسم هایی هستند که حین استفاده از خود رسوب هایی بر روی ماشین مربوطه به جا می گذارند.
خواص :
روغن هایی که در کمپرسور اسکرو اویل اینجکت مورد استفاده قرار میگیرند باید دارای خواص فیزیکی و شیمیایی مناسبی باشند.
از جمله این خواص ها :
آب گریز بودن (Hydrophobic) : از خواص مفید این روغن ها (روغن کمپرسور اطلس کوپکو) آب گریز بودن آنهاست. و دلیل آن مخلوط شدن هوای دارای رطوبت با روغن می باشد و اگر روغن مورد نظر آب گریز نباشد و در شرایط فشار و در دمای داخل کمپرسورر با رطوبت موجود در هوای فشرده واکنش داده و خواص آن به سرعت افت پیدا می کند، که این امر موجب مستهلک شدن زود هنگام قطعات غلتشی کمپرسور می گردد.
نقطه اشتعال (Flash point) : یکی دیگر از خواص فیزیکی یک روغن مناسب برای کمپرسورهای هوا اطلس کوپکو نقطه اشتعال آن می باشد. که اگر این خاصیت در محدوده استاندارد روغن کمپرسور قرار نداشته باشد، باعث کاهش خواص فیزیکی روغن در حین کار کمپرسور می گردد.
ویسکوزیته (Viscosities) : ویسکوزیته روغن های مناسب کمپرسوهای اسکرو در دمای 40 بر اساس استاندارد Astm D 445 باید برابر 46 میلی متر مربع برثانیه باشد. ویسکوزیته روغن های غیر استاندارد خارج از این رنج بوده که آن روغن نمیتواند فیلم مناسبی بین قطعات دوار داخلی واحد هواساز برای جلوگیری از سایش ایجاد کند. و از خاصیت های دیگر روغن کمپروسور می توان به انتقال دمای واحد هواساز به سیستم خنک کاری اشاره نمود. که اگر روغن استانداری نباشد نمی تواند حرارت ایجاد شده در واحد هواسار را به سیستم کولینگ منتقل کند.
تجربیات خود را با شما به اشتراک می گذاریم.

371 کلیک بروزرسانی در دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 06:30
مدیر بلاگ

به وب سایت گروه ...:::افق صنعت:::... خوش آمدید.تارنمایی که مشاهده می نمایید جهت اطلاع رسانی و ارتباط پیوسته با مشتریان طراحی شده. من محمدحسین حق پناه به همراه دیگر همکاران خود مطالب این بخش را به صورت مستمر بروز می کنیم.  قدردان خواهیم بود چنانچه مطالب و مکتوبات این سایت با ذکر منبع استفاده شود.

1 نظر

 • نوروزی
  نوروزی
  16 مرداد - 1394
  بسیار عالیست...

ارسال نظر

تازه های سایت

تخصص ما چیست؟

 • مشاوره
  برای اجرای پروژه های جدید آماده ایم.
  طراحی
   پیش طراحی برای عدم هدررفت سرمایه 
  اجرا
  انتخاب طرح از شما، پیاده سازی آن با ما!
  پشتیبانی
   ما همیشه در کنار شما هستیم.