مقالات

معرفی و مقایسه کمپرسورهای فعال در صنعت نفت ایران

23 ارديبهشت, 1398

كمپرسور تجهيزى است براى بالا بردن فشار سيالات تراكم پذير به منظور انتقال از نقطه اى به نقطه ديگر، غلبه بر اصطكاك مسير و يا رساندن فشار به ميزان مورد انتظار در هر فرايند. در صنعت نفت و گاز، از كمپرسور براى انتقال گاز (تأمين فشار لازم جهت جريان گاز و افت هاى مسير)، تأمين فشار مخازن ذخيره تحت فشار، تزريق گاز به ميدان هاى نفتى به منظور بالا بردن ضريب بهره ورى، بالا بردن سرعت واكنش ها در فرايندهاى شيميايى، تصفيه گاز و تأمين هواى مورد نياز براى تجهيزات ابزار دقيق استفاده مى شود.

با توجه به گستردگى كمپرسورهاى موجود، شناخت درست و انتخاب صحيح يك كمپرسور ضمن تأمين شرايط فرايندى مورد انتظار، باعث كاهش هزينه خريد و كاهش در هزينه تعميرات و نگهدارى آن مى شود. در مقاله حاضر، ضمن معرفى كمپرسورهاى مورد استفاده در صنعت نفت، محدوده عملكردى آن ها از نظر اختلاف فشار و شدت جريان بيان شده و همچنين، ساير محدوديت هاى فنى در به كارگيرى هركدام ارائه مى شود.با استفاده از راهكارهاى ارائه شده و انتخاب صحيح كمپرسور،مي توان به كاهش هزينه خريدو افزايش طول عملكرد كمپرسورها
دست يافت.

 

 

263 کلیک بروزرسانی در دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 19:59
مدیر بلاگ

به وب سایت گروه ...:::افق صنعت:::... خوش آمدید.تارنمایی که مشاهده می نمایید جهت اطلاع رسانی و ارتباط پیوسته با مشتریان طراحی شده. من محمدحسین حق پناه به همراه دیگر همکاران خود مطالب این بخش را به صورت مستمر بروز می کنیم.  قدردان خواهیم بود چنانچه مطالب و مکتوبات این سایت با ذکر منبع استفاده شود.

ارسال نظر

تازه های سایت

تخصص ما چیست؟

 • مشاوره
  برای اجرای پروژه های جدید آماده ایم.
  طراحی
   پیش طراحی برای عدم هدررفت سرمایه 
  اجرا
  انتخاب طرح از شما، پیاده سازی آن با ما!
  پشتیبانی
   ما همیشه در کنار شما هستیم.